Godziny pracy pedagoga

 • Poniedziałek

 • 7:30 – 13:30 ulica Kolejowa

 • 13:45 - 15:00 ulica Szkolna

 • Wtorek

 • 7:30 – 13:30 ulica Kolejowa

 • Środa

 • 7:30 – 9:45 ulica Kolejowa

 • 10:00 - 15:00 ulica Szkolna

 • Czwartek

 • 7:30 – 12:30 ulica Szkolna

 • 12:45 - 13:30 ulica Kolejowa

 • Piątek

 • 7:00 – 12:00 ulica Szkolna

Pedagog szkolny
Iwona Mrugacz
zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli!

 

Moim zadaniem jest poznanie indywidualnych potrzeb uczniów, analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Zajmuję się również działaniami profilaktyczno-wychowawczymi, staram się zorganizować opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Stale kontaktuję się z nauczycielami, wychowawcami klas, dyrekcją, rodzicami oraz instytucjami służącymi pomocą dzieciom i rodzinie.
Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich niepokoi, poradzić się, albo najzwyczajniej porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole. Nie mogę oczywiście zapewnić, że znam odpowiedź na każde pytanie, ale może czasami wystarczy tylko wskazać kierunek poszukiwań?
Zapraszam zainteresowanych uczniów i rodziców oraz nauczycieli do współpracy. Z chęcią poświęcę Wam swój czas i uwagę. Celem wszystkich nas jest dobro i prawidłowy rozwój intelektualny i emocjonalny uczniów naszej szkoły. Jestem przekonana, że dzięki wspólnym działaniom poradzimy sobie z każdym problemem i wzmocnimy nawet małe osiągnięcie.

Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny

W środę 4 grudnia już od rana czuliśmy w szkole odświętną atmosferę. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej i oto można było zaprezentować to wszystko, co udało nam się stworzyć. Choinki, stroiki, kolorowe bańki, zdobione szyszki, przeróżne ozdoby i kartki świąteczne, przepyszne pierniczki oraz drobiazgi pod choinkę. Wszystko zostało przygotowane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Piękne przedmioty cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała.

Na naszym kiermaszu można było nie tylko kupić świąteczne ozdoby. Działa również świąteczna kawiarenka, w której przy blasku świec dobrze smakowały ciasta upieczone przez rodziców. Kolędy, zapachy, życzliwy uśmiech, sprawiły, że ten grudniowy wieczór wprowadził nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie podczas kiermaszu oraz kawiarenki.

Cały dochód z kawiarenki przeznaczyliśmy na lek ratujący zdrowie Kacperka Ryło.

Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – spotkanie z policjantem dla klas 1-3

W dniu 25 września 2019r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. W rozmowie z dziećmi poruszono następujące zagadnienia: bezpieczeństwo w drodze do szkoły i poza szkołą, zasady właściwego poruszania się po ulicy oraz przejściu dla pieszych, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia. Pan policjant uczulił dzieci, aby zawsze pamiętały o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem i podróżowaniu na fotelikach lub podkładkach. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić.

Spotkania z policjantem są organizowane w naszej szkole od wielu lat na początku każdego roku szkolnego i przynoszą bardzo dobre efekty. Dzieci przypominają sobie wszystkie obowiązujące zasady zachowania się w drodze do i ze szkoły, mają zawsze mnóstwo pytań, ale i na zadane pytania odpowiadają bardzo trafnie.

Warsztaty profilaktyczne „Przeciwdziałanie przemocy i agresji słownej”

Warsztaty profilaktyczne „Przeciwdziałanie przemocy i agresji słownej”

W dniach 05.11 i 06.11.2019r. uczniowie klas 2 i 3  uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Przeciwdziałanie przemocy i agresji słownej”.

Warsztaty miały w szczególności na celu zapoznanie z tematem agresji i skutecznymi sposobami na jej rozładowanie. Uczniowie zdobyli podstawową wiedzę dotyczącą pojęcia agresji i zachowań agresywnych, zapoznali się z przyczynami i metodami rozwiązania konfliktów, poznali metody radzenia sobie ze złością i agresją, zdobyli informacje o miejscach, gdzie można uzyskać pomoc. Dowiedzieli się jak budować dobre relacje z rówieśnikami oparte na przyjaźni i tolerancji.

Warsztaty prowadziła psycholog pani Magdalena Topól – trener, absolwent Szkoły Trenerów Małopolskiego Centrum Profilaktyki.