Biblioteka poleca

Biblioteka poleca

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi korzystania z darmowych zasobów dostępnych w internecie.

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy adresy stron internetowych oferujących dostęp do literatury, a także filmów, spektakli teatralnych online.

https://wolnelektury.pl/

Wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska

https://lektury.gov.pl/

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

https://www.legimi.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe

Największa polska księgarnia z ebookami i audiobookami. Na stronie można także pobrać aplikację na telefon i korzystać z ebooków i audiobooków w dowolnym miejscu i czasie.

Baza blisko 3 tysięcy darmowych e-książek do pobrania. Są to przede wszystkim klasyczne pozycje literatury polskiej, ale nie tylko. Nie brakuje lektur, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla uczniów.

https://www.empik.com/premium

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Od teraz przez dwa miesiące wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu. Daje on między innymi 60 dni na odkrywanie tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go.

https://eszkola.tvp.pl/

Pasmo edukacyjne Telewizji Polskiej dostępne codziennie w godzinach 9:00 – 13:00.

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie

Ekranizacje lektur szkolnych.

https://ninateka.pl/

Filmy, spektakle, koncerty.

 

A- A A+